Продаж необробленої української круглої деревини на українській енергетичній біржі

З першого числа лютого 2020 року громадяни та підприємства України мають можливість офіційно та вільно продавати деревну сировину через систему «ProZorro.Продажі». Про це Рада міністрів повідомила у своєму новому пілотному законопроекті, що дозволяє продавати круглу деревину на онлайн-аукціонах.

Це рішення було ініційоване Міністерством енергетики та охорони навколишнього середовища. Ви можете знайти більше інформації про цей проект на урядовому порталі.

Купівля та продаж деревини через електронну платформу ProZorro.Sale

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, прийнятої наприкінці минулого року, великі компанії, що займаються лісозаготівлями, повинні давати 25% вирубуваної деревини на місяць. Детальніше дивіться торги ProZorro.Sale. Винятки можуть бути зроблені для тих, хто забезпечує ресурси для задоволення потреб військових та служб, для підтримки національної безпеки в національному масштабі, в надзвичайних ситуаціях або для власного використання.

Можна помітити, що ринок деревини в останні роки сильно постраждав від шахрайства, тяганини, корупції та інших незаконних дій. Тому, щоб змінити ситуацію на краще, торгівля необробленою пиломатеріалами була розпочата в державній компанії Prozorro, оскільки цей сайт захищає своїх користувачів та їх активи від злочинів. Для цього вони застосували новий метод і зв’язали ще 44 партнерські біржі зі своєю системою, де ви можете вільно спостерігати за всіма діями. Звичайна людина може бачити всю необхідну публічну інформацію на електронному майданчику, аукціонах, учасниках торгів.

Слід також зазначити, що лоти можна створювати та публікувати на сайті sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale лише в тому випадку, якщо обсяг деревини не менше 150 кубічних метрів або її початкова ціна більше 200 000 грн. . … Зараз спеціалісти Prozorro працюють над створенням нових менших ділянок, щоб українські муніципалітети також могли їх придбати.

Стимули для виробництва круглої деревини в державній компанії Prozorro

Українська енергетична біржа відповідає за безпеку всієї інформації та активів своїх споживачів. За сайтами стежать фахівці, волонтери, громадські діячі та звичайні люди, що підвищує загальний рівень безпеки. Фізичні та юридичні особи, державні установи, вітчизняні та іноземні компанії, зареєстровані на офіційному веб-сайті електронної платформи, можуть брати участь у торгах на біржі Prozorro.

Завдяки величезному потенціалу Prozorro, лісові компанії та лісівники, які створили системи торгівлі на фондовій біржі, заробили щонайменше 36,2 млн грн всього за півроку. Крім того, на аукціонах Prozorro державні та комунальні установи заробили понад 23,7 млрд гривень. Ця сума збільшується ще більше щомісяця. І перш за все, зароблені гроші надходять до державного бюджету. Тому можна впевнено стверджувати, що такі майданчики з продажу різноманітних товарів та лісів будуть актуальними, вигідними та перспективними протягом багатьох років.